Aktualności

Wyprawa rowerowa Co Za Jazda z Powiatem Radomskim wyruszyła do Jedlni – Letniska

12.05.2024

Około 40 kilometrów do przejechania i ponad 650 uczestników – to najważniejsze liczby kolejnej tegorocznej Co Za Jazdy. Meta była usytuowana nad zalewem Siczki w gminie Jedlnia – Letnisko, a patronat nad cyklem wypraw sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka, który odwiedził rowerzystów na mecie.

W tym roku była to już druga “Co Za Jazda”. Wcześniej uczestnicy jechali do Skaryszewa, a teraz trasę wyznaczono z Radomia do gminy Jedlnia – Letnisko. Na radomskim Rynku stawiło się ponad 650 osób.

– Trochę wiało na trasie, ale za to było dużo słońca i rewelacyjna temperatura – mówili zgodnie uczestnicy.

Rowerzyści wyjechali z miasta, aby pojechać do Wsoli, gdzie był pierwszy postój. Tam w miejscowej szkole serwowano pomidorówkę i kompot. Potem uczestnicy wyprawy mieli do pokonania trochę leśnej, szutrowej trasy przez Puszczę Kozienicką i wszyscy spotkali się nad zalewem w Siczkach. Tu można było skosztować pysznej kiełbaski.

Tradycyjnie odbył się konkurs pod nazwą “Co Wy wiecie o powiecie”. Sześcioro uczestników wykazało się bardzo dobrą wiedzą na temat tego, co dzieje się na terenie 13 naszych gmin. Nagrody wręczał Waldemar Trelka, starosta radomski, który towarzyszył w niedzielę rowerzystom.

– Cieszę się, że po raz kolejny tak liczne grono zdecydowało się na rowerową przejażdżkę. To zdrowy i bardzo fajny sposób na spędzenie wolnego czasu. “Powiat pełen możliwości” – takie przyświeca nam hasło i właśnie z poziomu roweru można to dostrzec najlepiej. Jako powiat mamy się czym pochwalić – mówił starosta Waldemar Trelka.

Uczestników nad zalewem przywitali również burmistrz Jedlni – Letnisko Rafał Kornat, a także radna powiatowa Renata Pasek.

Kolejna “Co Za Jazda” odbędzie się 9 czerwca, a jej uczestnicy pojadą do Starej Błotnicy w powiecie białobrzeskim.

Powrót